Naslovna > Novosti > Prezentacija „Zaštitimo djecu- naučimo ih da prepoznaju i pobijede izazove na društvenim mrežama“ u OŠ "Blažo Jokov Orlandić" - Bar

Novosti: Prezentacija „Zaštitimo djecu- naučimo ih da prepoznaju i pobijede izazove na društvenim mrežama“ u OŠ "Blažo Jokov Orlandić" - Bar

Povodom Međunarodnog dana sigurnog Interneta, 07. februara, u organizaciji Ministarstva prosvjete i UNICEF-a u OŠ „Blažo Jokov Orlandić“ održana je prezentacija „Zaštitimo djecu- naučimo ih da prepoznaju i pobijede izazove na društvenim mrežama“.
Medijatorka je bila Jelena Konatar, samostalna savjetnica u ICT odjeljenju Ministarstva prosvjete, a prezentaciji su prisustvovali nastavnici informatike iz Bara, Ulcinja i Budve.

Cilj prezentacije je da se nastavnici upoznaju sa načinima za aktivniji pristup nastavi informatike u okviru prevencije on-line nasilja. Nastava informatika treba da ukaže na značaj prepoznavanja opasnosti od neadekvatnog korišćenja Interneta, na mogućnosti i potrebe zaštite djece, na važnost obavještavanja roditelja o primijećenim problemima.

„Razmjena iskustava o ovoj temi bila je korisna za sve učesnike obuke. Kao nastavnici informatike, susrećemo se svakodnevno sa svim opasnostima koje Internet može da prouzrokuje kod omladine. Zato je vrlo važna prevencija, kao i edukacija roditelja koji moraju pratiti upotrebu Interneta svoje djece“- kaže Aleksandar Vukazić, profesor informatike u Srednjoj ekonomsko-ugostiteljskoj školi.

Created at 10.2.2017 14:10  by PORTAL\Administrator
Last modified at 10.2.2017 14:12  by PORTAL\Administrator