Naslovna > Novosti > Radionica o bezbjednosti djece na internetu održana u JU OŠ "Sutjeska"

Novosti: Radionica o bezbjednosti djece na internetu održana u JU OŠ "Sutjeska"

Radionica o bezbjednosti djece na internetu održana u JU OŠ "Sutjeska"

U srijedu 20. aprila je u JU OŠ "Sutjeska" učenicima 3. i 4. razreda održana radionica o bezbjednosti djece na internetu na kojoj je predstavljena aplikacija “NET prijatelji“.

Radionica je realizovana u saradnji sa Ministarstvom prosvjete, a prezenteri aplikacije bile su učiteljice Milica Radusinović, Ivana Nikolić, Snežana Bogojević, Biljana Božović i školski ICT koordinator Tea Hadžikardić.

Aplikacija NET prijatelji, koja je proizvod saradnje kancelarije Unicefa u Crnoj Gori i Ministartstva prosvjete, treba da upozna djecu sa važnim informacijama o bezbjednosti na internetu i pomogne im da izbjegnu ali i prepoznaju online nasilje kada do njega dođe.

Aplikacija je namijenjena djeci uzrasta od 9 do 11 godina, i funkcioniše po principu kviza u formi pitanje-odgovor. Kroz deset scenarija, predstavljene su različite potencijalne situacije u kojima se djeca koja danas koriste internet mogu svakodnevno naći.Važno je napomenuti da aplikacija nije namijenjena samo djeci već i njihovim roditeljima i nastavnicima jer je ideja da ova igrica bude povod za razgovor i sa njima, kako bi se preventivno djelovalo.

Ako imate iPhone, aplikaciju NET prijatelji možete besplatno skinuti sa ovog linka.

Ako imate Android telefon, aplikaciju NET prijatelji možete besplatno skinuti sa ovog linka.

Created at 20.4.2017 11:26  by PORTAL\Administrator
Last modified at 20.4.2017 15:45  by PORTAL\Administrator