Naslovna > Novosti > Povodom obilježavanja Međunarodnog dana djevojčica u ICT-u u prostorijama OŠ "Vuk Karadžić" održana Scratch i HTML/CSS radionica

Novosti: Povodom obilježavanja Međunarodnog dana djevojčica u ICT-u u prostorijama OŠ "Vuk Karadžić" održana Scratch i HTML/CSS radionica

Povodom  obilježavanja Međunarodnog dana djevojčica u ICT-u u prostorijama OŠ "Vuk Karadžić" održana Scratch i HTML/CSS radionica

Međunarodni dan djevojčica u ICT-u ustanovljen je na nivou UN i obilježava se svakog poslednjeg četvrtka u aprilu. Predstavnici Odjeljenja za ICT Ministarstva prosvjete su tim povodom, u četvrtak 27. Aprila, održali radionicu u prostorijama OŠ "Vuk Karadžić" u Podgorici.

Na radionici su učenicama osmih razreda iz OŠ "Maksim Gorki", OŠ "Sutjeska", OŠ "Vuk Karadžić", OŠ "Milorad Musa Burzan" i OŠ "Oktoih" predstavljeni softverski alati, koji mogu poslužiti kao osnova kada je u pitanju učenje programiranja.

Djevojčice su pomoću alata Scratch kreirale brojne animacije, a koristeći HTML i CSS napravile duhovite mim-ove. Ovom prilikom želimo još jednom da im se zahvalimo na učešću, sjajnoj atmosferi i odličnim rezultatima vježbi. Takođe, objavljujemo najuspješnije rezultate HTML/CSS vježbe, tj. screenshot-ove mim-ova.

Tara Đurović, Irina Bojanić, Kristina Petričević, Marija Perović i Sara Đurović – OŠ "Vuk Karadžić"

Sara Terzić, Neda Gačić, Valentina Špirić i Nikolina Ćoso - OŠ "Milorad Musa Burzan"

Staša Šoškić, Simona Jovanović, Angela Brković i Ružica Pipović - OŠ "Sutjeska"

Nađa Lalović, Klara Dragović, Ljiljana Medojević, Ena Begović – OŠ "Oktoih"