Naslovna > Novosti > Zanimljiva geografija - igrajte sa nama i naučite

Novosti: Zanimljiva geografija - igrajte sa nama i naučite

Zanimljiva geografija - igrajte sa nama i naučite

Igra je razvijena uz pomoć Scratch softvera, namijenjenog programiranju igrica, interaktivnih priča i animacija.

U ovoj igri se pogađaju nazivi država, glavnih gradova, rijeka i planina, i kao pri igranju na listu papira, poslije svakog promašaja slijedi docrtavanje dijela tijela, sve dok se ne iscrta cijelo tijelo, kada igrač gubi. Kada igrač pogodi naziv države, glavnog grada, planine ili rijeke, pobjeđuje u igri.

Igra pruža mogućnost da se naziv države, glavnog grada, rijeke ili planine pogađa slovo po slovo ili cijeli naziv odjednom. Može poslužiti kao zanimljiva pomoć pri savladavanju gradiva iz nastavnog predmeta geografije. Igranje počinjete klikom na ovaj link.

Autor igrice: Helena Đurović, diplomirani matematičar, ICT odjeljenje Ministarstva prosvjete.

Created at 3.7.2017 15:16  by PORTAL\Administrator
Last modified at 3.7.2017 15:36  by PORTAL\Administrator