Naslovna > Novosti > Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze

Novosti: Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze

slika

U utorak, 19. septembra 2017. godine u prostorijama Ministarstva prosvjete organizovan je inicijalni sastanak sa predstavnicima 20 osnovnih i srednjih škola iz 6 opština u Crnoj Gori u vezi pilot projekta "Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze" koji sprovodi Ministarstvo prosvjete uz podršku Kancelarije Unicefa u Crnoj Gori.

slika 1

Sastanak su otvorile, a samim tim i obilježile početak projekta, gospođa Ana Dautović, koordinatorka programa iz Predstavništva Unicefa u Crnoj Gori i gospođa Arijana Nikolić-Vučinić, generalna direktorka Direktorata za predškolsko i osnovno obrazovanje i vaspitanje i obrazovanje i vaspitanje lica sa posebnim obrazovnim potrebama.

Projekat predstavlja kreiranje mehanizma i aplikacije na nivou informacionog sistema obrazovanja Crne Gore (MEIS - Montenegrin Education Information System), kao i prateće procedure na nivou škole prevashodno, u cilju: prevencije ranog napuštanja osnovne i srednje škole, kroz rano prepoznavanje djece u riziku od napuštanja, i unapređivanja interakcije između MEIS-a i škola kroz kreiranje School Profile Card-a (Lične karte škole).

Pilot projekat će se odvijati tokom narednih 12 mjeseci, a škole koje učestvuju u projektu su:

Podgorica

• OŠ „Božidar Vuković Podgoričanin“
  • OŠ „Savo Pejanović“
  • OŠ „Marko Miljanov“
  • OŠ „Vladimir Nazor“
  • OŠ „Vuk Karadžić“
  • OŠ „21. maj“
  • OŠ „Štampar Makarije“
  • OŠ „Radojica Perović“
  • OŠ „Vojin Popović“
  • Srednja stručna škola „Spasoje Raspopović"

Ulcinj

• OŠ „Maršal Tito“
  • Srednja mješovita škola „Bratstvo jedinstvo“

Nikšić

• OŠ „Mileva Lajović Lalatović“
  • OŠ „Janko Mićunović“
  • OŠ „Luka sinomović“

Berane

• OŠ „Radomir Mitrović“
  • Gimnazija „Panto Mališić“

Tivat

• OŠ „Drago Milović“
  • Srednja mješovita škola „Mladost“

Kotor

• OŠ „Veljko Drobnjaković“
Galeriju slika možete pogledati ovdje.

Created at 20.9.2017 11:29  by PORTAL\Administrator
Last modified at 20.9.2017 11:49  by PORTAL\Administrator