Naslovna > Novosti > U okviru manifestacije “Otvoreni dani nauke“, na “Fabrici znanja“, održana je radionica o bezbjednosti djece na internetu

Novosti: U okviru manifestacije “Otvoreni dani nauke“, na “Fabrici znanja“, održana je radionica o bezbjednosti djece na internetu

U utorak 10. oktobra je na UDG-u održana radionica o bezbjednosti djece na internetu na kojoj je predstavljena aplikacija “Net prijatelji“. Aplikacija NET prijatelji, koja je proizvod saradnje kancelarije Unicefa u Crnoj Gori i Ministarstva prosvjete, treba da upozna djecu sa važnim informacijama i bezbjednosti na internetu i pomogne im da prepoznaju online nasilje kada do njega dođe.

Na radionici su učenici iz nekoliko crnogorskih osnovnih škola, zajedno sa predstavnicima Ministarstva prosvjete, prošli kroz deset različitih scenarija opisanih u aplikaciji, i upoznali se sa svim rizicima i opasnostima u kojima se, koristeći internet, svakodnevno mogu naći.

Aplikacija je namijenjena djeci uzrasta od 9 do 11 godina, i funkcioniše po principu kviza u formi pitanje-odgovor.

Created at 11.10.2017 10:01  by PORTAL\Administrator
Last modified at 11.10.2017 10:02  by PORTAL\Administrator