Naslovna > Novosti > Održana TAIEX ekspertska misija o prevenciji napuštanja škole

Novosti: Održana TAIEX ekspertska misija o prevenciji napuštanja škole

Održana TAIEX ekspertska misija o prevenciji napuštanja škole

Ministarstvo prosvjete, u saradnji sa Evropskom komisijom, organizovalo je u periodu od 16. do 18. oktobra 2017. godine TAIEX ekspertsku misiju o prevenciji napuštanja škole.

TAIEX eksperti, gđa Pirjo Koivula - savjetnik u Finskoj nacionalnoj agenciji za obrazovanje i gđa Merja Koivisto - konsultanski nastavnik u Valteri centru za učenje i konsalting, prisutnim predstavnicima obrazovnih institucija, na cjelodnevnim radionicama, prenijele su iskustva Finske u dijelu prevencije napuštanja škole.

Tokom interaktivnih sesija na kojima su predstavljena iskustva i problemi Crne Gore u ovoj oblasti, prisutni su dobili priliku da čuju primjere najbolje prakse iz Finske, čiji je obrazovni sistem jedan od nakvalitetnijih u svijetu, studije slučaja i dobiju niz preporuka u pravcu pronalaska alata za otkrivanje rizika napuštanja škole i mjera u spriječavanju istog.

Created at 20.10.2017 16:32  by PORTAL\Administrator
Last modified at 20.10.2017 16:33  by PORTAL\Administrator