Naslovna > Novosti > Drugi Balkathon ekonomija Zapadnog Balkana

Novosti: Drugi Balkathon ekonomija Zapadnog Balkana

Drugi Balkathon ekonomija Zapadnog Balkana

Regionalni Savjet za saradnju (RCC - Regional Cooperation Council) je i ove godine službeno pokrenuo regionalni događaj internetskog takmičenja - Balkathon. Ovogodišnji Balkathon je nova prilika za promociju digitalnih pametnih rješenja i umrežavanje na nivou regiona.

Ovo takmičenje okuplja mlade inovativne ljude, startap kompanije, centre za digitalnu inovaciju, naučne parkove, univerzitete, mala i srednja preduzeća i druge brojne učesnike iz Zapadnog Balkana (WB6), s ciljem da zajednički rade na osmišljanju inovativnih ideja i rješenja koja se mogu implementirati širom regiona.

Predložene teme za Balkathon su: pametn gradovi, zeleni gradovi, e-zdravstvo i e- preduzetništvo. Za svaku od ovih tematskih stavki pobjednicima će biti uručena nagrada u iznosu od 10 000 €. Takođe, obezbijeđene su dvije specijalne nagrade u iznosu od 7 000 €.

Postupak registracije počeo je 5. maja 2021. i otvoren je do 19. maja 2021. u 15:00 časova.

Proces evaluacije registrovanih učesnika biće realizovan kroz tri faze: 1. faza - izbor 10 najboljih timova za svaku temu; 2. faza - nakon rada s mentorima, tri tima, za svaku temu, koja uđu u uži izbor kandidati su za nagradu tokom finalne etape takmičenja (evaluacija će se sprovesti uz podršku eksperata centara za inovaciju WB i RCC-a); 3. faza - evaluaciju će sprovesti predstavnici WB6.

Ceremonija dodjele nagrada biće emitovana uživo putem striminga 28. maja 2021.

Više informacija o registraciji i zahtjevima potražite na linku:

Created at 13.5.2021 14:39  by PORTAL\Administrator
Last modified at 13.5.2021 14:41  by PORTAL\Administrator