Naslovna > Novosti > Uručeni ECDL sertifikati prosvjetnim radnicima iz Podgorice

Novosti: Uručeni ECDL sertifikati prosvjetnim radnicima iz Podgorice

Uručeni ECDL sertifikati prosvjetnim radnicima iz Podgorice

11. marta u Ministarstvu prosvjete svečano su uručeni ECDL sertifikati za 115 prosvjetnih radnika iz Podgorice u okviru projekta “ECDL – ZA DIGITALNU CRNU GORU”.

Na svečanosti su govorili: Radule Novović, generalni direktor za informaciono društvo i telekomunikacije, Nataša Gazivoda, v. d. generalna direktorica Direktorata Ministarstva prosvjete i Željko Jaćimović, direktor Ispitnog centra Crne Gore. ECDL sertifikate prosvjetnim radnicima uručili su Nataša Gazivoda i Željko Jaćimović.

Nakon što je pozdravila kandidate i čestitala im na dobijenim sertifikatima, v. d. generalna direktorica Direktorata Ministarstva prosvjete Nataša Gazivoda je između ostalog istakla: „Danas ste postali vlasnici svojevrsne evropske diplome za računarstvo kojom dokazujete da ste kompetentni korisnici personalnog računara i osnovnih programskih aplikacija. Takođe, dokazali ste da ste spremni da se usavršavate i pratite tokove i izazove koje nameće brzi razvoj tehnologija. Sigurna sam da ćete znanje i vještine koje ste stekli na ovoj obuci primijeniti i realizovati u nastavnom programu i time omogućiti našim učenicima da postižu bolje rezultate. Shodno evropskom opredijeljenju Ministarstva prosvjete Crne Gore, kao i do sada, snažno ćemo podržavati sve aktivnosti profesionalnog usavršavanja nastavnika s ciljem da unapređujemo nastavni proces kako bi, na kraju, ostvarili onaj zajednički i strateški cilj, a to je dobijanje zadovoljavajućeg ambijenta i znanja koje primjenjujemo u svakodnevnom životu i radu.“

Projekat „ECDL – ZA DIGITALNU CRNU GORU“ finansira Evropska unija i sprovodi se kroz program IPA 2011. Inicijatori i partneri u realizaciji projekta su Ministarstvo prosvjete i Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije, a nosioci aktivnosti su ECDL fondacija i Regionalna ECDL kancelarija

Created at 12.3.2014 16:28  by PORTAL\Administrator
Last modified at 24.7.2014 16:06  by PORTAL\Administrator