Naslovna > Novosti > Svečano uručeni ECDL sertifikati za 60 prosvjetnih radnika Rožaja

Novosti: Svečano uručeni ECDL sertifikati za 60 prosvjetnih radnika Rožaja

Svečano uručeni ECDL sertifikati za 60 prosvjetnih radnika Rožaja

U Rožajama, 18. marta, u Centru za kulturu, svečano su uručeni ECDL sertifikati za 60 prosvjetnih radnika u okviru projekta “ECDL – ZA DIGITALNU CRNU GORU”.

Na svečanosti su govorili: Marina Matijević, načelnica Odjeljenja za informaciono-komunikacione tehnologije Ministarstva prosvjete, Adis Balota, pomoćnik ministra za informaciono društvo i telekomunikacije i Fejzo Murić, direktor JU Gimnazija "30. septembar", Rožaje. Marina Matijević je čestitala prisutnima na dobijenom serifikatu i istakla: „Ovaj projekat ima veliki značaj jer je unapređivanje digitalne pismenosti prosvjetnih radnika jedan od preduslova za realizaciju aktivnosti koje Ministarstvo prosvjete u planira narednom periodu, a odnose se na razvoj informacionog sistema u obrazovanju i modernizaciju nastavnog procesa upotrebom ICT tehnologija. Ovom prilikom treba istaći da je interesovanje prosvjetnih radnika za ECDL obuku bilo na zavidnom nivou.“

Projekat „ECDL – ZA DIGITALNU CRNU GORU“ finansira Evropska unija, a sprovodi se kroz program IPA 2011. Inicijatori i partneri u realizaciji projekta su Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije i Ministarstvo prosvjete, a nosioci aktivnosti su ECDL Fondacija i Regionalna ECDL kancelarija

Created at 19.3.2014 14:18  by PORTAL\Administrator
Last modified at 24.7.2014 16:03  by PORTAL\Administrator