Naslovna > Novosti > Obilježavanje Međunarodnog dana djevojčica u ICT-u

Novosti: Obilježavanje Međunarodnog dana djevojčica u ICT-u

Obilježavanje Međunarodnog dana djevojčica u ICT-u

Međunarodni dan djevojčica u ICT-u ustanovljen je na nivou UN i obilježava se svakog poslednjeg četvrtka u Aprilu.

Ministarstvo prosvjete u saradnji sa Privrednom komorom Crne Gore i kompanijama „Telenor“, „ČIKOM“, „Bild Studio“ i „ICT Investment“, nizom aktivnosti u dvije osnovne i dvije srednje škole, obilježava 26. aprila Međunarodni dan djevojčica u ICT-u. Predstavnici kompanije „Telenor“ će održati radionicu, na temu informacionih tehonologija, u “OŠ Milorad Musa Burzan". Radionici će prisustvovati učenice IX razreda. Radionica na kojoj će biti prikazane osnove programiranja u SCRATCH-u će biti održana u OŠ “Pavle Rovinski“, a realizovaće je predstavnici kompanije „Bild Studio“.

Učenicama Gimnazije “Slobodan Škerović“ će predstavnici kompanije “ICT Investment“ prikazati na koji način mogu da kreiraju svoj blog na WordPress platformi, a predstavnici kompanije „Čikom“ će u ETŠ “Vaso Aligrudić“ održati radionicu na temu razvoja i implementacije softvera.

Created at 25.4.2018 10:35  by PORTAL\Administrator
Last modified at 25.4.2018 14:03  by PORTAL\Administrator