Naslovna > Novosti > Održan “Install day“ u Srednjoj stručnoj školi u Nikšiću

Novosti: Održan “Install day“ u Srednjoj stručnoj školi u Nikšiću

Održan “Install day“ u Srednjoj stručnoj školi u Nikšiću

Nakon “Install day“ radionice koja je održana u Srednjoj stručnoj školi u Pljevljima, predstavnici Ministarstva prosvjete su istim povodom, u utorak 25. aprila, posjetili Srednju stručnu školu u Nikšiću.

Na radionici su učenici škole, zajedno sa školskim ICT koordinatorom i predstavnicima Ministartstva prosvjete instalirali Open Source operativni sistem na školskim računarima. Cilj radionice je takođe i upoznavanje učenika i nastavnog kadra sa činjenicom da Open Source rješenja, pored sigurne platforme, nude i raznolikost kvalitetnog softvera koji se može primijeniti u nastavi.

Install day radionica je predviđena Akcionim planom za sprovođenje Strategije korišćenja Open Source tehnologija u Crnoj Gori za 2016. i 2017. godinu.

Created at 26.4.2017 10:13  by PORTAL\Administrator
Last modified at 26.4.2017 10:13  by PORTAL\Administrator