Naslovna > Novosti > Obuka za kreiranje sajta na besplatnoj WordPress platformi

Novosti: Obuka za kreiranje sajta na besplatnoj WordPress platformi

Obuka za kreiranje sajta na besplatnoj WordPress platformi

U utorak 12. decembra i srijedu 13. decembra u prostorijama Ministarstva prosvjete su održane obuke na kojim je prestavnicima osnovnih škola prikazana mogućnost kreiranja sajta na WordPress platformi.

Obukama je prisustvovalo 60 predstavnika, prethodno prijavljenih, osnovnih škola. U planu je da predstavnici Ministarstva prosvjete u narednom periodu održe još nekoliko obuka na kojima će biti predstavljene osnovne smjernice kada je u pitanju izrada sajtova na besplatnoj Word Press platformi.

Wordpress platforma pokreće najraznovrsnije tipove sajtova: od blogova i portfolia, preko portala i internet prodavnica, pa sve do društvenih mreža. Ne zahtijeva napredno programersko znanje za postavljanje sadržaja, a uz to je dostupan na više jezika. Učesnicima obuke je prikazano kako da kreiraju sajt na osnovnoj, besplatnoj, platformi koja ima ukupno 3GB prostora za sve sadržaje.

Created at 13.12.2017 13:31  by PORTAL\Administrator
Last modified at 13.12.2017 13:44  by PORTAL\Administrator