Naslovna > Novosti > Danas se obilježava Dan sigurnog interneta

Novosti: Danas se obilježava Dan sigurnog interneta

Danas se obilježava Dan sigurnog interneta

Ministarstvo prosvjete u saradnji sa partnerima i ove godine obilježava Dan sigurnog interneta 06. februara 2018. godine.

U osnovnim i srednjim školama realizuju se različite aktivnosti za učenike, nastavnike i roditelje i to kroz radionice, predstave, debate, kvizove, upotrebu aplikacije, filmove prezentacije portala, izrada digitalnog sadržaja i slično.

U saradnji sa Crnogorskim Telekomom, 05. februara 2018. godine (dan ranije) u 11h održan je i panel na ovu temu u hotelu "Podgorica“ u okviru kojeg je predstavljen sajt Teachtoday. Sajt je prezentovala Jelena Radonjić-Đurković, ekspert za društveno odgovorno poslovanje i odnose s javnošću iz Crnogorskog Telekoma. Na panelu su učestvovali:

• Marina Matijević, Ministarstvo prosvjete, načelnica Odjeljenja za informaciono-komunikacine tehnologije
• Zorica Vujović, Ministarstvo javne uprave, Direkcija za zaštitu od računarskih i bezbjednosnih incidenata na internetu
• Darija Petovic Bambur, udruženje Roditelji, psihoterapeut i supervizor na Roditeljskoj liniji
• Nikola Radunović, frontmen grupe Perper
• Radovan Sredanović, JU OŠ „Maksim Gorki“

Program obilježavanja Dana sigurnog interneta možete pogledati ovdje.

Zahvaljujemo se partnerima koji su učestvovali u obilježavanju Dana sigurnog interneta, a to su: nastavnici, škole, Volonterski klub gimnazije „Slobodan Škerović“, NVO „Učionica u pokretu“, CIRT, Čikom (u organizaciji Privredne komore) i Crnogorski Telekom.

Created at 6.2.2018 8:27  by PORTAL\Administrator
Last modified at 6.2.2018 9:22  by PORTAL\Administrator