Naslovna > Novosti > Dan sigurnog interneta - kviz znanja "Pokaži šta znaš o sigurnom internetu" u školama

Novosti: Dan sigurnog interneta - kviz znanja "Pokaži šta znaš o sigurnom internetu" u školama

Danas, na Dan sigurnog interneta učenici JU OŠ “Vuko Jovović” Danilovgrad, JU OŠ “Pavle Žižić” Bojelo Polje, JU OŠ “Olga Golović” Nikšić, JU OŠ “Milan Vuković” Herceg Novi, JU OŠ “Kekec” Bar, JU OŠ “Dušan Obradović” Žabljak, JU OŠ “Drago Milović” Tivat, JU OŠ “Hajro Šahmanović”, JU OŠ “Đafer Nikočević” Gusinje, JU OŠ “25. maj” Petnjica riješavali su kvizove i provjeravali koliko znaju bezbjedno da koriste internet.

Kako bi kontinuirano bili prisutni i uticali da djeca svaki dan nauče nešto novo o bezbjednom korišćenju interneta, Ministarstvo prosvjete je prije 4 godine pokrenulo kreiranje kvizova pod nazivom Pokaži šta znaš o sigurnom internetu, koji se nalaze na adresi www.pokazistaznas.edu.me.

Kvizovi su prilagođeni učenicima osnovne škole, ali smatramo da ova aktivnost može biti od koristi i široj populaciji obzirom da se mogu dijeliti na društvenim mrežama. Oni su se koristili i na nastavi informatike kao pomoćno nastavno sredstvo.

Created at 6.2.2018 11:39  by PORTAL\Administrator
Last modified at 6.2.2018 11:39  by PORTAL\Administrator