Naslovna > Novosti > Dan sigurnog inteneta obilježen u JU OŠ "Maksim Gorki"

Novosti: Dan sigurnog inteneta obilježen u JU OŠ "Maksim Gorki"

Dan sigurnog inteneta obilježen u JU OŠ "Maksim Gorki"

U osnovnoj školi “Maksim gorki“ 6. februara 2018 godine održano je više aktivnosti kojima je obilježen Dan sigurnog interneta.

U školi je, u sklopu aktivnosti, održan javni čas na kojem je glavna tema bila bezbjedno korišćenje interneta. Učenicima su prikazane smjernice na koji način da sigurno koriste internet, a takođe su im prikazane pogodnosti i olakšice koje im može donijeti korišćenje ove globalne mreže. .

U školi su takođe održane još dvije prezentacije, za nastavnike i roditelje učenika, o bezbjednom korišćenju interneta. Roditelji učenika i njihovi nastavnici u vaspitno-obrazovnim ustanovama su prepoznati kao neko ko ima najveću ulogu u podizanju svijesti djece o svim opasnostima koje im može donijeti nepravilno korišćenje interneta. Prezentaciju za roditelje učenika je održao Radovan Sredanović, nastavnik i ICT koordinator u školi. Prezentaciju za nastavnike, koja je realizovana u saradnji sa kompanijom “Čikom“, održao je Dragoslav Kenjić, predstavnik kompanije.

Created at 9.2.2018 8:18  by PORTAL\Administrator
Last modified at 9.2.2018 8:19  by PORTAL\Administrator