Naslovna > Novosti > Oracle objavio novi poziv nastavnicima za prijavu za pohađanje Oracle Akademije

Novosti: Oracle objavio novi poziv nastavnicima za prijavu za pohađanje Oracle Akademije

Oracle objavio novi poziv nastavnicima za prijavu za pohađanje Oracle Akademije

Saradnja Ministarstva prosvjete i Oracle akademije se nastavlja početkom naredne školske godine i to realizacijom novih obuka Oracle akademije. Kurs "Java Foundations" se prvi put organizuje u Crnoj Gori. Za razliku od "Java Fundamentals" koji se već održavao i tokom kojeg su se radili Alice, Greenfoot i Eclipse, novi kurs "Java Foundations" prolazi teme vezane za Javu kroz NetBeans okruženje.

Predviđeno je da nastavnici, koji završe kurs u organizaciji Oracle Akademije, dobiju potvrdu o savladanom programu stručnog usavršavanja u trajanju od 30 sati. Isti kurs mogu da ponude učenicima u školama u kojima rade. Na prvom mjestu su obuke namijenjene nastavnicima informatike, matematike i srodnih predmeta, ali polaznici mogu da budu i nastavnici drugih predmeta koji dobro vladaju vještinama korišćenja računara.

Kursevi koji su planirani za početak naredne školske godine:

1. Java Foundations
Početak online dijela: 10. oktobar 2019. Kursevi se održavaju četvrtkom u 21h.
Finalni dio u učionici u Podgorici se održava 18. i 19. januara 2020. godine.

2. Database Foundations
Početak online dijela: 8. oktobar 2019. Kursevi se odžavaju utorkom u 19:30h.
Finalni dio u učionici u Podgorici se održava 26. i 27. januar 2020. godine.

3. Database Design and Programming with SQL
Početak online dijela: 8. oktobar 2019. Kursevi se održavaju utorkom u 21h
Finalni dio u učionici u Podgorici se održava od 23. do 25. januara 2020. godine.

Registracija za navedene kurseve počinje 15. jula i biće otvorena do 24. septembra za Database Foundations i Database Design and Programming with SQL, a za Java Foundations do 26. septembra. Broj mjesta je ograničen na 30 po grupi. Uputstva za kreiranje naloga i prijavu na željenu obuku možete pronaći na sledećim linkovima: Link 1 Link 2 .

Za sva dodatna pitanja možete se obratiti na mail info@ict.edu.me.

Created at 9.7.2019 11:44  by PORTAL\Administrator
Last modified at 9.7.2019 13:31  by PORTAL\Administrator