Naslovna > Novosti > Nova publikacija o multilingvalnim pristupima na času

Novosti: Nova publikacija o multilingvalnim pristupima na času

Nova publikacija o multilingvalnim pristupima na času

British Council je objavio novu publikaciju o multilingvalnim pristupima na času i to posebno za osnovnu skolu. Ova publikacija je veoma značajna za CLIL odjeljenja(proučavanje nastavnog predmeta putem stranog jezika), ali je značajna i za svakog nastavnika engleskog jezika.
Svi smo svjesni benefita multilingvalizma za društvo i pojedinca, ali mnogi nastavnici ne znaju kako da ga primijene.

Ova publikacija je kreirana je sa ciljem da pomogne nastavnicima i vaspitačima da razviju vještine multilingvalnih pristupa u učionici. Na ovom video klipu mozete vidjeti zašto je ova publikacija napravljena: https://tinyurl.com/UMAresourcefilm. Cijelu publikaciju možete preuzeti ovdje: https://tinyurl.com/UsingMultilingualApproaches.

Publikacija pod nazivom “Primjena multilingvalnih pristupa: prelazak sa teorije na praksu” donosi relevantna istraživanja i zaključke koji se odnose na učenje jezika u multilingvalnom okruženju. Publikacija je rađena ciljano za nastavnike koji predaju engleski jezik kao predmet i one koji koriste engleski kao jezik komunikacije na času. Publikacija ima tri glavna segmenta.

1. Vodič koji objašnjava relevantna istraživanja i nalaze
2. Strategije, aktivnosti i projekti koje nastavnik moze primijeniti na času
3. Skraćenu listu resursa za multilingvalnu nastavu za dalje istraživanje

Oslanjajući se na višedecenijsko iskustvo autora publikacije, praktične ideje koje su date ovdje poduprte su istraživanjem iz raznih krajeva svijeta. Pilot projekat ovih metoda odrađen je u Indiji i poslužio je kao izvor značajnih povratnih informacija i ideja.

Created at 25.9.2019 11:06  by PORTAL\Administrator
Last modified at 26.9.2019 15:13  by PORTAL\Administrator