Naslovna > Novosti > Poziv za učešće: 48. Međunarodna dječija izložba lijepih umjetnosti Lidice 2020

Novosti: Poziv za učešće: 48. Međunarodna dječija izložba lijepih umjetnosti Lidice 2020

Poziv za učešće: 48. Međunarodna dječija izložba lijepih umjetnosti Lidice 2020

48. Međunarodna dječija izložba lijepih umjetnosti „Lidice 2020“ (ICEFA) namijenjena je svoj djeci uzrasta od 4 do 16 godina koji mogu učestvovati kao pojedinci ili kao predstavnici obrazovnih ustanova ili likovnih sekcija. Za djecu sa posebnim potrebama ne postoji starosna granica.

Ovo takmičenje je prvi put organizovano 1967. godine u sjećanje na djecu žrtve iz češkog sela Lidice, koji su ubijeni od strane njemačkih nacista, kao i svoj djeci koja su poginula u ratu. Takmičenje je dobilo međunarodne dimenzije 1973. godine kada su pored djece iz Republike Češke učestvovala i djeca iz cijelog svijeta.

Glavni organizator takmičenja je Lidice Memorijal institut, uz podršku Ministarstva kulture Češke Republike, Ministarstva prosvjete, mladih i sporta Republike Češke, Ministarstva spoljnih poslova Češke Republike, Češke komisije za UNESCO i čeških centara.

Tema za 2020. godinu

Generalna skupština UN proglasila je 2020. godinu Međunarodnom godinom zdravlja biljaka. Zdrave biljke su važne za cio život na Zemlji, za pravilno funkcionisanje ekosistema i za bezbjednost hrane. Pesticidi i bolesti biljaka štete usjevima, smanjujući dostupnost hrane i povećavajući troškove proizvodnje hrane. Pomažući u održavanju zdravog okruženja, šuma i biološke raznolikosti i prevladavanju klimatskih promjena, zdrave biljke podržavaju borbu protiv gladi, siromaštva i neuhranjenosti. Biljke, velike i male, pripadaju pejzažu baš kao što pejzaž čovjeku pripada od davnina. Tema 48. ICEFA Lidice konkursa je:

PEJZAŽ

Podteme:

• Život biljaka i drveća
• Raznolikost i oblici pejzaža
• Pejzaž i dom
• Pejzaž pod uticajem ljudske aktivnosti
• Duh pejzaža - raspoloženje, miris, zvukovi
• Arhitektura i pejzaž
• Životinje u pejzažu
• Horizonti

Umjetničke tehnike:

Crtanje, slikanje
Izrada printa
Fotografija
Kombinovani mediji
Film/animacija
3D predmeti (metal, keramika, drvo, staklo, tekstil, papir)

*Pravo na učešće nemaju fotografije koje dokumentuju umjetničke događaje ili projekte i radovi koje treba instalirati i sklapati.
Uslovi za učešće:

• Pravo na učešće imaju djeca i mladi od 4 do 16 godina (djeca sa posebnim potrebama imaju pravo na učešće bez obzira na godine) i škole
• Maksimalan format za 2D radove je 70x50 cm
• Maksimalan format za 3D radove je 100x70x40 cm, maksimalna težina 10 kg
• Dozvoljena su maksimalno dva rada u istoj tehnici (slikanje, crtanje, fotografija, film/animacija, 3D predmeti) od jednog autora. Međutim, jedan učesnik može poslati radove u više različitih tehnika
• Prihvatljive su samo fotografije na kvalitetnom papiru
• Film - kratki filmovi i animacije treba da budu u trajanju do 3 minuta. Za dalje specifikacije, kriterijume i onlajn aplikaciju za prijavu filma treba posjetiti sajt:https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/invitation/
• Radovi urađeni bojama koje se lako brišu ili skidaju, kao što je pastel, treba da budu fiksirani
• Prihvataju se samo originalni radovi. Kopije, fotokopije ili elektronske kopije neće biti prihvaćene
• Ocjenjivaće se samo radovi koji se odnose na ovogodišnju temu konkursa. Radovi veći od formata datog u ovim propozicijama, radovi sa paspartuom ili zalijepljeni na papiru u boji ili drugom papiru, kao i radovi bez odgovarajuće oznake biće isključeni iz takmičenja
• Maksimalna težina pošiljke koja sadrži takmičarske radove ne smije da bude veća od 10 kg.

*Molimo nastavnike da izvrše uži izbor radova za izložbu, u cilju kreiranja što bolje školske kolekcije radova.

Rok za slanje radova je 14. februar 2020. godine.

Radove treba da budu fizički dostavljeni do 28. februara 2020. godine. Molimo vas da provjerite sa vašom Poštom da li su u mogućnosti da do tog datuma dostave radove na sljedeću adresu:

48th International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice 2020
The Lidice Memorial, Lidice Gallery
Tokajická 152
273 54 Lidice
Czech Republic

Za više informacija:

Aplikacioni formular i identifikaciona etiketa se mogu preuzeti na sajtu: https://www.mdvv-lidice.cz/en/current/invitation/
Na ovom sajtu se takođe nalaze detaljnija uputstva za učešće. Ispunjen aplikacioni formular sa imenima učesnika i radova slati na mejl: children@lidice-memorial.cz.

Created at 5.2.2020 8:42  by PORTAL\Administrator
Last modified at 5.2.2020 8:49  by PORTAL\Administrator