Naslovna > Novosti > Obilježen Dan sigurnog interneta

Novosti: Obilježen Dan sigurnog interneta

Obilježen Dan sigurnog interneta

Dan sigurnog interneta, koji se u organizaciji Evropske mreže nacionalnih centara za siguran Internet (INSAFE) obilježava 10. februara, održan je u Podgorici pod sloganom „Kreirajmo siguran internet zajedno“. Organizatori su Ministarstvo za informaciono društvo i telekomunikacije i Ministarstvo prosvjete Crne Gore. Cilj ove međunarodne akcije je promocija bezbjednog i odgovornog korišćenja interneta i savremenih tehnologija sa posebnim fokusom na djecu i mlade širom svijeta. Skup su otvorili potpredsjednik Vlade i ministar za informaciono društvo i telekomunikacije, prof.dr Vujica Lazović, i izvršni direktor kompanije Telenor, Michael Malvebo.

Povodom Dana sigurnog interneta, izjavu je dala i načelnica Odljenja za ICT Ministarstva prosvjete, Marina Matijević, a prezentaciju održala PR menadžerka kompanije Telenor, Adrijana Husić, koja je predstavila aktivnosti i dostignuća višegodišnjeg projekta „Osvoji internet, surfuj pametno“.

Cijeli događaj možete pogledati ovdje

Created at 10.2.2015 16:43  by PORTAL\Administrator
Last modified at 11.2.2015 10:10  by PORTAL\Administrator