Naslovna > Novosti > Sastanak sa pedagozima i psiholozima povodom pilot projekta "Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze"

Novosti: Sastanak sa pedagozima i psiholozima povodom pilot projekta "Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze"

U srijedu, 7. marta 2018. godine u prostorijama Ministarstva prosvjete organizovana je obuka za pedagoge i psihologe 9 osnovnih škola, iz 3 crnogorske opštine, u okviru pilot projekta "Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze" koji realizuje Ministarstvo prosvjete uz podršku Kancelarije Unicefa u Crnoj Gori.

Cilj sastanka je da se pedagozi i pisholozi upoznaju sa novim i unaprijeđenim modulima informacionog sistema obrazovanja Crne Gore (MEIS - Montenegrin Education Information System), radi prevencije ranog napuštanja osnovne i srednje škole.

Sastanku su prisustvovali pedagozi i pisholozi iz sledećih osnovnih škola:

Podgorica

• OŠ „Božidar Vuković Podgoričanin“
• OŠ „Savo Pejanović“
• OŠ „Marko Miljanov“
• OŠ „Vladimir Nazor“
• OŠ „21. maj“
• OŠ „Štampar Makarije“

Nikšić

• OŠ „Mileva Lajović Lalatović“
• OŠ „Janko Mićunović“

Kotor