Naslovna > Novosti > ŠKOLSKA STATISTIKA

Novosti: ŠKOLSKA STATISTIKA

ŠKOLSKA STATISTIKA

U okviru zajedničkog pilot Projekta Ministarstva prosvjete i Unicef-a "Prevencija ranog napuštanja škole i unapređenje korišćenja podataka iz MEIS baze" i u cilju prepoznavanja svih mogućnosti Informacionog sistema crnogorskog obrazovanja (MEIS), sa posebnim osvrtom na veće korišćenje podataka, kreiran je web portal Školska statistika - skolskastatistika.edu.me

Prethodno je, u saradnji sa vaspitno-obrazovnim ustanovama, definisan set podataka iz MEIS-a koji je školama najpotrebniji i koji su na portalu prikazani na vizuelno prijemčiv način.

Na naslovnoj strani predstavljeni su statistički podaci za sve osnovne i srednje škole, koji se tiču samih škola, brojnog stanja učenika, po polu, razredima, na nivou Crne Gore, opština, regija. Što se tiče podataka za škole, u ovom pilot projektu se mogu pogledati osnovne statistike za 20 osnovnih i srednjih škola, i to u javnom dijelu podaci koji se tiču brojnog stanja po školi, jedinicama, razredima, a u privatnom je mnogo veći set podataka koji se tiče uspjeha učenika, vladanja, izostanaka, broja lučonoša...

Portal je prvenstveno koristan školama koje upravo u svom privatnom dijelu portala mogu analizirati mnogo veći broj podataka i tako bolje spoznati gdje se nalaze u odnosu na prosječne analogne podatke u Crnoj Gori, regiji, opštini i time ciljano raditi na povećanju kvaliteta u svojoj školi. U narednom periodu planira se proširenje na sve osnovne i srednje škole u Crnoj Gori.

Created at 20.4.2018 10:07  by PORTAL\Administrator
Last modified at 23.4.2018 13:24  by PORTAL\Administrator