Naslovna > Novosti > Uči doma - Matematika kroz igru

Novosti: Uči doma - Matematika kroz igru

Uči doma - Matematika kroz igru

U septembru je Zavod za udžbenike i nastavna sredstva predstavio interaktivnu aplikaciju Matematika kroz igru autora Aleksandra Dlabača, koja može sjajno poslužiti učenju i obnavljanju gradiva od kuće.

Ova aplikacija pokriva čitavo gradivo trećeg razreda i osmišljena je kao dodatak postojećim udžbenicima. Zadaci su napisani u skladu sa Nastavnim programom, pa se aplikacija može koristiti za uvježbavanje (ali i obnavljanje) gradiva iz matematike na način koji je djeci privlačan i interesantan.

Aplikacija Matematika kroz igru je potpuno besplatna i može se koristiti na svim računarima i „pametnim“ mobilnim uređajima (telefonima, tabletima) sa pristupom internetu. Djeca je mogu koristiti samostalno, kod kuće, mogu pratiti svoj napredak, a za teže zadatke mogu zatražiti i savjete za rješavanje.

Aplikacija se nalazi na sajtu Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva u dijelu "Interaktivni materijali": http://zuns.me/sites/interaktivni-materijal/matematika-kroz-igru/

Created at 27.3.2020 10:46  by PORTAL\Administrator
Last modified at 27.3.2020 10:47  by PORTAL\Administrator