Naslovna > Novosti > Promocija kursa "Prvi koraci u programiranju" povodom Međunarodnog dana djevojčica u ICT sektoru

Novosti: Promocija kursa "Prvi koraci u programiranju" povodom Međunarodnog dana djevojčica u ICT sektoru

U susret Međunarodnom danu djevojčica u ICT sektoru koji se ove godine obilježava 27. aprila, tim Digitalne škole je kreirao kurs Prvi koraci u programiranju, namijenjen djevojčicama i dječacima uzrasta 10 godina i starijima, ali i svima onima koji žele da se kroz igru sa lakoćom upoznaju sa osnovnim pojmovima i procesima na kojima se bazira programiranje.

Obradom 12 zanimljivih tema djeca i odrasli će se između ostalog upoznati sa osnovama algoritamskog razmišljanja, razumjeće šta su promjenljive, ulazni i izlazni podaci, petlje, kako rade računari i kako se prave video igre.

Kurs Prvi koraci u programiranju je već dostupan svim učenicima i roditeljima u Digionici Digitalne škole.

Digitalna škola, onlajn platforma za učenje, komunikaciju i saradnju, trenutno sadrži preko 1000 kurseva u 50 kategorija, i ima više od 30.000 korisnika. Za pristup edukativnim sadržajima Digitalne škole potreban je edu.me nalog koji svaki učenik dobija u školi od svog odjeljenjskog starješine.

Čekamo vas na www.digitalnaskola.edu.me!

Created at 26.4.2023 11:39  by PORTAL\Administrator
Last modified at 27.4.2023 7:57  by PORTAL\Administrator